Bio | F.R.O.M.

Bio

Všechno kolem nás někde vzniká, z něčeho pochází, existuje v přítomnosti a neustále směřuje od někud někam. Kapela FROM se útvářela několik let. Z muzikantů se stali přátelé, které spojuje láska k muzice a jeden velký sen, který je žene stále dál.

 

Počáteční písmena jmen 4 muzikantů tvoří název kapely FROM (Filip-zpěv, Richard-bass, Ondra-bicí, Martin-kytara).

Tak jako to kdysi udělali Beatles, tak i kluci z kapely FROM mají nepsanou dohodu, že když se tvoří muzika a texty, musí byt všichni spokojeni. To znamená, že energie a múzy musí plout stejným směrem .

 

V létě 2013 začaly vznikat první hudebni nápady a muzika získávala čím dál jasnější obrysy. Do konce léta bylo napsáno 10 songů a kapela začala spolupracovat s producentem Fabio Trentinim (Guano Apes, The Donots, atd). Během dalších měsíců jsme muziku opatřili texty a vše ve studiu dokončili.
Pilotní singl s názvem "NEBE" byl jasnou volbou všech kluků z FROM.

 

V roce 2015 vydává v pořadí druhý singl s názvem "V Síti". Videoklip a text k písni se stává téměř okamžitě hitem internetu a k dnešním dni spěje ke čtyřem milionům zhlédnutí. Téma, které jsme pro příběh hlavní hrdinky zvolili, bylo téma kyberšikany. Tímto jsme také započali trilogii na sebe navazujících příběhů hlavní postavy (dívky, která uvěří v lásku po internetu a sdílí své fotografie s neznámým ctitelem. Nakonec se však ukáže, že je jen obětí šikany svých kamarádek). 

 

V roce 2016 kapela vydává třetí singl s názvem "Láska" a pokračuje tímto videoklipem v dalším pokračování příběhu hlavní postavy šikanované dívky. Singl a videoklip Láska jde pohledem ještě hlouběji do života představitelky, do jejího dětství, kdy to pro ní opravdu nebylo lehké.

 

V mezidobí 2015-16 jsme natočili jako poděkování fanouškům singl "Zima" spolu s videoklipem. Tento song má vánoční tématiku, ale to bychom nebyli my, kdybychom neřešili opět nějaké závažnější téma. 

 

V roce 2017 FROM dokončují práce na debutovém albu spolu s producentem Ecson Waldesem ve studiu Biotech a těší se na jeho vydání v roce 2018.

V roce 2018 vychází CD NEKONEČNO obsahuje 10 písní a najdete na něm singly V SÍŤI, NEBE, LÁSKA.

Na přelomu roku 2018/2019 výchází nový singl s názvem "NAJEDNOUŮ , který ukončuje trilogii videoklipů hlavní hrdinky Kristýny se kterou jsme ztvárnili již předchozí 2 videoklipy a to V SÍťi a Láska. Její příběh se stal hitem TV Óčko v roce 2015 a na kanále Youtube má videoklip V Síti  již téměř 5 mio zhlédnutí.

Pro rok 2020 kapela připravuje vydání nového materiálu. Bude se jednat buď o maxisingl, nebo řadové CD. V roce 2020 se kapela bude také intenzivně věnovat live vystupování v rámci ČR.

 

Těšíme se na Vaše reakce.

Věříme, že hudební myšlenky, které jsme vložili do našich skladeb prožíváte stejně jako my.

Vítejte ve světe FROM.

 

kapela FROM
kapelo FROM
kapelo FROM
kapelo FROM

Sledujte nás na sociálních sítích

nebo streamujte na