Bio | F.R.O.M.

Bio

VÍTEJTE VE SVĚTĚ FROM

Všechno kolem nás někde vzniká, z něčeho pochází, existuje v přítomnosti a neustále směřuje odněkud někam. I kapela FROM se utvářela několik let a pořád jde za svým. Z muzikantů se stali přátelé, které spojuje láska k muzice a jeden velký sen, co je žene dál.

Název kapely FROM tvoří počáteční písmena jmen 4 muzikantů:

Filip – zpěv

Richard – bass

Ondra – bicí

Martin – kytara

A jako to kdysi udělali Beatles, i kluci z kapely FROM mají nepsanou dohodu – když se tvoří muzika a texty, musí být všichni spokojení. To znamená, že múzy a energie musí plout stejným směrem.

 

V létě 2013 vznikají první hudební nápady a muzika získává jasnější obrysy. Do konce léta je napsáno 10 songů a kapela začíná spolupracovat s producentem Fabio Trentinim (Guano Apes, The Donots). Během dalších měsíců se muzika doplňuje o texty a vše se ladí ve studiu. Pilotní singl "NEBE" je pak jasnou volbou všech kluků z FROM.

 

V roce 2015 kapela vydává druhý singl "V síti". Videoklip a text k písni se stává okamžitě hitem internetu a k dnešnímu dni spěje k pěti milionům zhlédnutí. Příběh hlavní hrdinky je na téma kyberšikany. Tímto klipem započala trilogie na sebe navazujících příběhů hlavní postavy (dívky, která uvěří v lásku po internetu a sdílí své fotografie s neznámým ctitelem. Nakonec se však ukáže, že je pouze obětí šikany svých kamarádek).

 

V roce 2016 kapela vydává třetí singl "Láska" a pokračuje videoklipem v dalším příběhu hlavní postavy šikanované dívky. Singl a videoklip Láska jde pohledem ještě hlouběji do života představitelky, a to do jejího dětství, které pro ni nebylo lehké.

 

V mezidobí 2015/2016 jsme natočili jako poděkování fanouškům singl "Zima" spolu s videoklipem. Song má vánoční tématiku, ale to bychom nebyli my, kdybychom neřešili opět závažnější téma.

 

V roce 2017 FROM dokončují práce na debutovém albu spolu s producentem Ecson Waldesem ve studiu Biotech a těší se na jeho vydání v roce 2018.

 

V roce 2018 vychází CD NEKONEČNO, obsahuje 10 písní a najdete na něm singly V SÍŤI, NEBE, LÁSKA.

 

Na přelomu roku 2018/2019 vychází nový singl "NAJEDNOU", který ukončuje trilogii videoklipů hrdinky Kristýny, se kterou jsme ztvárnili již 2 předchozí klipy, a to V síti a Láska. Její příběh se stal v roce 2015 hitem TV Óčko.

 

Pro rok 2020 kapela připravuje vydání nového materiálu. Bude se jednat buď o maxisingl, nebo řadové CD. V novém roce se bude kapela intenzivně věnovat i live vystupování v rámci celé ČR.

 

kapela FROM
kapelo FROM
kapelo FROM
kapelo FROM

Sledujte nás na sociálních sítích

nebo streamujte na